Dnes Odporúčame

HK96

Krídla z našich kačíc - mrazené z jazera SK

logo prevádzky FARMFOODS

Krídelká z našich kačíc rád pripravujem, podobne ako kačicu, na akúkoľvek slávnostnú príležitosť. Pripravujem ich pozvoľným pečením, pred ktorým ich dobre nasolím a pred samotným pečením jemne potriem čerstvým mliekom. Na chrumkavých krídelkách si pochutnávame celá rodina.

Odporúčam tento produkt, keďže je cenovo dostupný a možno mnohými nedocenený. Výrobok je výnimočný tým, že pochádza z farmy v Kráľovom Brode, kde sú kačice chované voľným chovom. Ten zaručuje pohodu zvierat prenášajúcu sa do výnimočnej chuti mäska. Mrazenú formu si vyberám, lebo viem, že po porazení sú okamžite pri veľmi nízkych teplotách hlboko zamrazené priamo na bitúnku. S porovnaním nákupu čerstvých kusov hydiny v obchode 2-3 dni po porazení a zamrazení v domácich mrazničkách je to neporovnateľne čerstvejšie. Ja si ich tak kedykoľvek môžem rozmraziť a použiť tak čerstvé, ako keby to ich práve kúpil na bitúnku hneď po porazení.


Objavujte s nami významy jednotlivých log na etiketách našich výnimočných potravín a prevádzkach.

Spoznávajte význam lôg

Doterajšie vaše odporúčania

Dnes Odporúčame

MH12

Smotanový jogurt 8,5% - Svieža jahoda

logo prevádzky FARMFOODS

Milujem jahody a všetky produkty z jahôd. Preto odporúčam práve tento prírodný smotanový jogurt – Svieža jahoda. Je lahodný a sýty. V jogurte nie sú žiadne E-čka a to je pri výbere potravín dôležité. Jogurty bez „E“, bez zahusťovadiel, bez umelých aróm a farbív, bez lacných aditív nahradzujúce mliečnu zložku ako sú napríklad modifikovaný škrob či sója sa hľadajú ťažko.
Farmfoods mi dáva istotu, že nemusím čítať etikety a kúpim stále ten najčistejší produkt a najlacnejšie. Samozrejme porovnávať sa dá len porovnateľné.Dnes Odporúčame

MV41

Natur klobása na gril - jemne pikantná

logo prevádzky FARMFOODS

Tento výrobok odporúčam hlavne kvôli vyváženej chuti a pikantnosti, ktorá sa hodí na grilovanie k pivku, vínu. Okruh mojich známych sa vždy poteší, ak ich vytasím na gril. Možno ako dobrý tip odporúčam robiť ich pomalšie na miernejšom plameni - nespečú sa, neprasknú a ostanú šťavnaté. To preto lebo okrem kvalitného mäsa tam nie sú žiadne „blbosti“. Chuť je neporovnateľná a hlavne, stačí mi kúpiť polovicu menej klobás ako pri konkurenčných výrobkoch plných múky, škrobu, sóje, vody a podobných zložiek.Dnes Odporúčame

HK13

Stehná z našich kurčiat - čerstvé z kurína SK

logo prevádzky FARMFOODS

Keď som si doniesol domov prvýkrát HK13 Stehná z našich kurčiat - čerstvé z kurína SK, tak som to urobil z dôvodu, že dcéra, ktorá je vydaná do Maďarska, uprednostňuje aj s jej manželom kuracinu. V nedeľu doobeda sa moja manželka opýtala svojho zaťa, že na aký spôsob má pripraviť tie stehná, a odpoveď znela: vyprážané. O 12:00 sme si sadli ku stolu na obed; polievka z kuracej zmesi bola úplne číra, vynikajúca. Vyprážané stehná vyzerali skvelo, ale zať sa ma spýtal, či aj mne sa zdá, že mäso je surové a mal pravdu. Následne z dôvodu, že stehná neboli z vody, manželke sa ich podarilo vypražiť na štvrtý krát na chutné a chrumkavé. Dokonca tie vyprážané stehná boli jedlé aj tretí, štvrtý deň bez pachute, na ktoré som bol zvyknutý z kuraciny z ostatných predajní, tak odvtedy iné nejedávame. Postupne sme objavili všetky dostupné informácie o spôsobe chovu, porážke, balenia, predaja a už vieme prečo sú iné – výnimočné a bezpečné. Skúste to spolu s celou rodinou objaviť aj vy.Dnes Odporúčame

TM11

85% čerstvé maslo ako prababka mútila

logo prevádzky FARMFOODS

Spomeniete si niekedy na lahodnú chuť masla, ktoré mútila vaša babička? Nezúfajte a ochutnajte Tradičné maslo Farmfoods, spomienky na túto chuť sa stanú opäť skutočnosťou. Odporúčam tento výrobok, naša celá rodina si ho nevie vynachváliť, lebo s výrobkami z obchodov sa nedá ani porovnať – a to ani 85% obsahom tuku, ani pôvodom, spôsobom výroby či chuti . Výborne chutí na čerstvom chlebíku, pečive, hriankach, či už priamo, alebo ako súčasť zdravých a čerstvých nátierok. Bežne ho využívame aj na varenie a pečenie všakovakých dobrôt. Tento výnimočný produkt Vám odporúčam ochutnať aj prostredníctvom nižšie uvedeného receptu.

RECEPT:
Nátierka s medvedím cesnakom
Potrebné suroviny pre 6 porcií:
1 menšia viazanička medvedieho cesnaku,
100 g 85% tradičné maslo Farmfoods,
100 g nepasterizovaná bryndza Farmfoods
50 g krémového syra,
1 PL olivového oleja,
2 PL kyslej smotany,
korenie čierne mleté, mletá červená paprika.

Príprava:
Medvedí cesnak pokrájame na drobné kúsky a v miske zalejeme a zmiešame s olivovým olejom. Do misky pridáme maslo, bryndzu, syr, smotanu a ručne (nie mixérom) rozmiešame kým sa nátierka nespojí do homogénnej masy. Podľa chuti okoreníme mletým čiernym korením, alebo (aj) mletou červenou paprikou.
Medvedí cesnak je sezónna bylina, je možné použiť aj mrazený, alebo sterilizovanú pastu z medvedieho cesnaku. Je možné ho nahradiť aj čerstvou pažítkou, cibuľovou vňaťou, kôprom a pod. Dobrú chuť!Dnes odporúčame

MH14

Smotanový jogurt 8,5% - Pôvabná černica

logo prevádzky FARMFOODS

Smotanové jogurty od Farmfoods sú jedinečné chuťou aj zložením.

Doposiaľ som nenatrafil na žiaden iný konkurenčný produkt, ktorý by sa im čo i len priblížil. Ak o nejakom viete, dajte vedieť. Rád porovnám. Mám rád prakticky všetky príchute, ale najradšej mám práve Pôvabnú černicu. Je to veľmi svieži jogurt, ktorý je ideálny na raňajky. Zasýti a dodá mi potrebnú energiu na celé doobedie. Pokiaľ viem, že budem mať v ten deň neskorší obed, tak si do jogurtu ráno dám ešte ovsené vločky a hlad nemá šancu do 14-tej hodiny. A keď si chcem namiesto jogurtu z čerstvého mlieka kúpiť napríklad dezodorizovanú smotanu, modifikovaný škrob, mliečne bielkoviny, pektíny, rôzne farbivá, arómy, karubín, kyselinu citrónovú, zahusťovadlá... srandujem, radšej kúpim poctivý jogurt vo FARMFOODS.Dnes odporúčame

MV71

Rožňavské párky so slaninou - špecialitka na gril

logo prevádzky FARMFOODS

Na grilovaciu sezónu priam predurčená exkluzivita z mäsovýroby v Rožňave s príznačným názvom Rožňavské párky so slaninou. Som veľmi rada, že som tento výrobok objavila v obchodoch FARMFOODS včas, ešte začiatkom leta – fičali sme si na ňom celú grilovaciu sezónu.

Majú plnú chuť šťavnatých mäsových párkov s príjemne doladenými koreninami, kde finálnu dochuť dáva práve lahodná prerastená slaninka z Mangadrucy tak, že im už naozaj nič nechýba. Ak vonku nie je počasie na grilovanie, skúšala som ich už aj upiecť doma v rúre či na panvici a volalá – rýchla a chutná večera bola raz dva na stole. V poslednej dobe som sa začala zaujímať o prídavné látky pridávané do potravín a všeobecne som si začala viac všímať zloženie potravín, ktoré dennodenne konzumujeme. Prekvapilo ma koľko prídavných látok sa dá pridať do práve grilovacích špecialít. Keď si pozriem zloženie výrobkov FARMFOODS stále sa mi samovoľne dvíhajú kútiky a cítim, že sa podvedome usmievam. Som rada, že niekto prišiel na to, že sa to dá robiť aj inak – poctivo a k tomu aj chutne.

Ako veľký plusový bod pre túto sieť ešte vidím QR kódy na výrobkoch. Raz som sa na to pani predavačky v obchode Farmfoods spýtala a tá mi ukázala, že ak si QR kód cez čítačku v mojom telefóne oskenujem vyskočí mi link, ktorý ma navedie na info kiosk a na kartu toho daného výrobku, kde si môžem presne pozrieť viac informácii o výrobku. Dokonca sa tam dozviem viac aj o spôsobe výroby výrobku, o pôvode zvierat – ich spôsobe chovu, ale aj kde boli porazené. Tomuto ja hovorím transparentnosť.Dnes odporúčame

NC11

Semolinové cestovinové plátky Csusza original

logo prevádzky FARMFOODS

Cestoviny zo semoliny majú vyššiu nutričnú hodnotu a nižší glykemicky index, čo je veľká výhoda pri zdravom životnom štýle, ak je človek milovníkom cestovín. Semolina sa považuje za veľmi kvalitnú surovinu a v spojení s tvarohom, ako to my radi kombinujeme Vám zabezpečí plnohodnotný gurmánsky zážitok. A ak k tomu pridáme ešte perkelt z mrazených kuracích žalúdkov Farmfoods....hmmmm....čistá fantázia a explózia chutí.

Semolinové csusza cestoviny sú teda neodmysliteľnou súčasťou výnimočných nedeľných obedov v kruhu našej rodinky. Vďaka svojmu tvaru majú široké využitie, no odporúčam ich aj z dôvodu výhod semolinovej múky, spomenutých vyššie. Náš obľúbený rodinný recept je teda Žalúdkový perkelt s tvarohovými csuszami so slaninkou z Mangadurky, určite vyskúšajte.

A ešte jedna rada pre milovníkov talianskych cestovinových špecialít - skúste použiť cestovinové plátky Csusza originál ako základ pri výrobe lasagní. A keď ešte chcete zlepšiť svoj doterajší zážitok a chcete pripraviť ešte lepšie lasagne – svoju doteraz používanú mäsovú zložku odporúčam nahradiť s polokonzervou Farmfoods – Diabolská Mangadurca alebo Magická Mangadurca.

Dobrú chuť.Dnes odporúčame

MV73

Poctivá sekaná - Leberkäse na gril

logo prevádzky FARMFOODS

Poctivú sekanú z FARMFOODS odporúčam nie len preto, že je chuťovo výnimočná ale aj preto, že uľahčuje život v kuchyni.

Ide o pochúťku z jemne mletého kvalitného bravčového a hovädzieho mäsa, ktorú viem jednoducho pripraviť na grile či na panvici. Rada pripravujem rôzne prívarky od šošovicového cez tekvicový až po zemiakový. Keďže mám doma väčšinou samých chlapov, musím im k prívarkom vždy dopriať aj mäsovú prílohu. Vtedy si najradšej volím práve túto bavorskú tradičnú špecialitu v podaní od slovenských farmárov. Je príjemne vychutená zmesou prírodných korenín a preto mojim chlapom veľmi chutí. A ja, okrem toho, že ju mám hotovú raz dva, som spokojná že jedia poctivý produkt slovenského pôvodu bez zbytočných éčok či prídavných látok.

Je to výhra pre všetky strany.Dnes odporúčame

MH18

Smotanový jogurt 8,5% - Skvelé tiramisu

logo prevádzky FARMFOODS

Milujem Tiramisu.

Ako dezert si ho doma nepripravujeme často, preto vždy zvolím ako najvhodnejšiu alternatívu smotanový jogurt v tejto príchuti z FARMFOODS. A ako hovorí aj samotný názov, tento jogurt je ozaj skvelý! Veľmi rada cestujem a spoznávam krásy toho sveta. S tým súvisí aj prečo je mojou obľúbenou príchuťou práve tiramisu. Keď ho jem na raňajky či na desiatu mám na jazyku doslova chuť Talianska.

Cítim výraznú chuť kávy, poctivej smotany a kakaa. Kúsky piškót mi konzistenciou dokonca pripomínajú piesok na pláži. Ochutnajte a určite neoľutujete. S takou fantáziou akú mám ja, sa po zavretí očí môžete dokonca ocitnúť na teraske na móle niekde pri mori. Ďalším plusom, prečo si volím práve tento jogurt je jeho poctivé zloženie bez zbytočných umelých zahusťovadiel a iných éčok. Vďaka 10% smotane a jogurtovým kultúram, ktoré tvoria živú mikroflóru, je jogurt hustý a sýty bez potreby pridávania ďalších umelých prídavných látok.

Takýto jogurt výnimočný v chuti či v zložení len ťažko nájdete inde - ja preto vždy volím Farmfoods.Dnes odporúčame

MH51

Nezahusťovaný tvarohový dezert s kakaom

logo prevádzky FARMFOODS

Stále som hľadala a porovnávala konkurenčné produkty, chuťovo či zložením, a odkedy som v predajniach FARMFOODS objavila Dubníček – nezahusťovaný tvarohový dezert, už si iný ani nekupujem.

Od malička som mala rada tvarohové dezerty a doslova som na nich vyrástla. Aj teraz to patrí medzi moje obľúbené maškrty. Táto pochúťka je vyrobená z toho najjemnejšieho krémového tvarohu, ktorý je zjemnený kvalitnou smotanou a ochutený pravým kakaom. Nič viac v zložení nenájdete, len poctivé suroviny od slovenských farmárov. Kakaový Dubníček mám najradšej práve kvôli pravému kakau, ktorý mi pripomína chuť horkej čokolády. Vďaka tomu je tento Dubníček oproti ovocným variantom menej sladký, čo mi veľmi vyhovuje. Keďže som vegetariánka, bielkoviny si v strave rada dopĺňam aj týmto tvarohovým dezertom, ktorý rada konzumujem na raňajky, na desiatu, na olovrant či dokonca na ľahkú večeru. Kakaový Dubníček skrátka v našej chladničke nemôže nikdy chýbať.