Dnes Odporúčame

HK11

Naše kurča celé - čerstvé z kurína SK

logo prevádzky FARMFOODS

Najlepšie kura, aké som kedy jedla! Chutí ako doma chované. Celá rodina ho zbožňuje, môže mu konkurovať len kura od mojej starej mamy, ktoré už však nechováme, tak som rada, že som našla tento výrobok ako plnú alternatívu. Kura je stále čerstvé, viem ho urobiť v celosti, ale aj po častiach, čo vyhovuje mojej rodine, keď má chuť len na niečo konkrétne z kuraťa.

Kura najradšej robím na kyslo s haluškami. Toto milujeme. Ale toto kurča robím na všetky spôsoby, aké mi len napadnú : pečené, dusené, grilované, vyprážané, na paprike, vykostené ako rezne, kura naplnene plnkou, dokonca robím z neho kurací vyvar a vývar použijem na pravé talianske rissoto, kuracie kúsky s cestovinou a keď ma chytí čas chudnutia...tak len tak „nasucho“ s kvapkou slnečnicového oleja tiež z Kráľovho Brodu...oni si tak spolu hrkútajú v hrnci :).

Z odbornej stránky neviem posúdiť, čím je toto kura také výnimočné. Ale podľa mňa je to ľuďmi, ktorí sa o kuriatka s láskou starajú, chovajú ich tak, ako sa má a že majú čas na to, aby narástli. Kráľov Brod je miesto, kde by som chcela žiť aj ja!

Objavujte s nami významy jednotlivých log na etiketách našich výnimočných potravín a prevádzkach.

Spoznávajte význam lôg

Doterajšie vaše odporúčania

Dnes Odporúčame

MH05

Jogurt s vanilkou vyzrievaný v kelímku 3,1%

logo prevádzky FARMFOODS

Základ našich raňajok tvorí práve jogurt MH05 Pravá vanilka, ktorý kombinujeme s musli a ovocím, nakoľko nám vždy správne naštartuje trávenie a metabolizmus, a to vďaka obsahu živej mikroflóry a jeho prírodnému zloženiu bez konzervantov. Takže nám dodáva základnú energiu k pracovnému dňu. Takto si predstavujeme chuť pravého jogurtu ale aj zloženie, kde namiesto rôznych modifikovaných škrobov a umelých zahusťovadiel je pridávané čisté sušené mlieko ako sa podáva bábätkám ako prvá náhrada materinského mlieka.

Dnes Odporúčame

SB53

Sušené a údené jemné bravčové karé

logo prevádzky FARMFOODS

Mojím favoritom v sortimente FARMFOODS je Sušené údené bravčové karé. Sprvoti som po výrobku siahol kvôli zloženiu, avšak po vyskúšaní mi karé presvedčilo ďalšími vlastnosťami a dnes si ho vo FARMFOODS kupujem najčastejšie.

Karé používam ako náhradu šunky alebo salámy k pečivu a zelenine, keďže pri nízkom obsahu tuku obsahuje veľmi veľa bielkovín. Na 100 g výrobku je použitých 165 g čistého mäsa. Tento pomer je vynikajúci pre každého, kto cvičí a kontroluje si príjem živín. Obsahujú 2 x viac bielkovín ako šunky s vysokým obsahom mäsa – karé mi vyhovuje viac aj kvôli pevnej konzistencii, keďže neobsahuje „blany“, ktorými ma vždy kvalitnejšie šunky dokázali odradiť. Ďalším plusom je aj príjemná údená vôňa. Vďaka týmto vlastnostiam sa aj na rýchle raňajky či večeru vždy dokážem úprimne tešiť – karé totiž dokáže aj tieto obvykle banálne typy jedál naozaj povýšiť na ozajstný gurmánsky zážitok.

Takisto mi vyhovuje, že karé si viem kúpiť narezané v stogramovom balení. Tým dokážem presne odhadnúť množstvo, ktoré potrebujem na bežnú porciu podľa môjho jedálneho lístka. Obvykle si karé doprajem s dvoma veľkými okruhmi Klíčkového chlebíka s čiernym sezamom z pekárne ROSENAU a syrom Sýta Rúbaň a zeleninou. Toto je kombinácia, pri ktorej už kalórie ani nemusím kontrolovať, keďže už ich mám presne napočítané. A čo je najdôležitejšie – vždy sa z tejto porcie dosýta najem.

Osobitou špecialitou, ktorú sme naposledy testovali, boli jednohubky, pri ktorých sme karé položili na narezané kúsky bagetiek Žiarivá kurkuma a vajíčok natvrdo.

Ďalších kombinácií je určite neúrekom, stačí len skúšať a experimentovať. Práve preto je Sušené údené bravčové karé pre mňa stávkou na istotu.

Dnes Odporúčame

TM22

Fitnes tvaroh s nízkym množstvom tuku

logo prevádzky FARMFOODS

Hrudkovitý tvaroh odporúčam pre všetkých milovníkov tvarohov.

Jeho jemná chuť, príjemná vôňa robia tento tvaroh jedinečným a nezameniteľným. Rovnaký na trhu určite nenájdete. Pripraviť sa dá z neho množstvo pokrmov. Chutí aj bez príchutí, prípadne si ho posypte kakaom a cukrom, alebo stačí pokvapkať medom. A prečo je fitnes? Bol vyrobený z toho najkvalitnejšieho nízkotučného mlieka len zohrievaním a bez chémie. Obsahuje minimum tuku a strašne veľa bielkovín.

Mojím obľúbeným receptom sú Tvarohové guľky, na ktoré je tento hrudkovitý tvaroh ako stvorený.
Na prípravu guliek potrebujeme: 250 g tvarohu Fitnes prírodný (TM22), 70 g Hrubej múky Zlatý klas (PŠ12), 2 vajcia 10 kusov veľkosť L (SV22).
Na posýpku potrebujeme: Tradičná strúhanka (OP11), Tradičné maslo (TM11), práškový cukor.

Tvaroh, múku a vajcia varechou zmiešame – kto má rád, môže zvlášť vymiešať bielka a následne ich do hmoty primiešať. Ak sa vám zdá hmota príliš riedka, ešte trochu prisypte múky, tak, aby ste z nej vedeli vytvarovať guľku, ktorá sa vo vode nerozpadne. Na sporáku si dajte zovrieť vodu a guľky do nej vložte a 10 minút povarte. Zatiaľ si pripravte posýpku – na masle si jemne do zlatista opražte strúhanku. Hotové guľky vyberte a posypte strúhankou, práškovým cukrom a polejte roztopeným maslom. Chutné sú aj posypané kakaom a cukrom. Ozdobiť ich viete aj ovocím. Dobrú chuť. Zvyšné guľky po vychladnutí dajte zamraziť a máte ich pripravené ku konzumácii kedykoľvek.

Dnes Odporúčame

PK31

Nakladané pikantné Utopence z Mangadurcy 420g

logo prevádzky FARMFOODS

Utopence, čiže špekáčiky s cibuľou naložené v octovom náleve sa mi spájajú najmä s českou kultúrou a s tradičnými českými hospudkami. Počas môjho vysokoškolského štúdia práve v Českej Republike som si k nim vytvorila pozitívny vzťah. Určite to poznáte keď vám chuť nejakého jedla pripomína staré časy a tak sa mi aj teraz dosť často stáva, že dostanem neodkladnú chuť práve na túto mäsovú špecialitu. Vtedy mierim rovno do predajne FARMFOODS pretože viem, že práve tam dostanem poctivý a prémiový výrobok plný kvalitného mäsa, bez lacných náhrad a bez E-čok.

Okrem toho majú naozaj nezameniteľnú plnú chuť, ktorá mi v kombinácii s chrumkavou cibuľkou a chilli papričkami potešia chuťové poháriky a aj rýchlo zaženú hlad. Sú preto ideálne na rýchlu večeru. Ak ste ich ešte neochutnali – určite odporúčam. Tak už viete čo budete dnes večerať?

Dnes Odporúčame

HK17

Kuracie pečienky - čerstvé z kurína SK

logo prevádzky FARMFOODS

Návrat do detstva.

Moja stará mama mala vždy vlastné sliepky a ako deti sme zbožňovali pečené kuracie stehienka s plnkou z kuracích pečienok. Vďaka tomuto výrobku sa mi vrátila tá jedinečná chuť z detstva. Plnka konečne chutí tak ako má... A keď sa Vám zvýši restovaná pečienka na cibuľke nebojte sa ju zmixovať a máte skvelú a jemnú domácu pečeňovú nátierku. A prečo majú inú chuť a kvalitu ako tie mrazené z dovozu a z veľkobitúnkov? Vyskúšajte sami a naštudujte si Farmfoods koncept.

Dnes Odporúčame

PK01

Delikátna paštéta Pečeňovka z Mangadurcy

logo prevádzky FARMFOODS

Ľahká výnimočne chutná, lahodná pochutina, ktorú si pamätáme ako ju robievali poctivo naši rodičia na klasickej zabíjačke.

Jej delikátnu chuť dodávajú aj koreniny ako je zázvor a škorica. Vyrobená je z bravčového mäska a pečene. Hľadať niečo podobné s takým čistým zložením bez konzervantov a aditív je aj zbytočné lebo v paštétach z reťazcov nájdete všeličo len nie poctivé mäso. Je to delikatesa vhodná na hrianky alebo akékoľvek pečivo s kolieskami jarnej cibuľky. Ja ju jedávam pravidelne na raňajky alebo ako ľahkú večeru a preto vám tento produkt odporúčam a prajem dobrú chuť.:-)

Dnes Odporúčame

TE01

Čerstvé gazdovské mlieko
3,7% z Dubníka

logo prevádzky FARMFOODS

Gazdovské mlieko nadojené a zabalené priamo na farme v Dubníku s obsahom tuku 3,7% ako priamo od kravičky - odporúčam.

Prečo ho odporúčam?

Pre jeho jemnú chuť. Je výborné. Chutí ako keby bolo čerstvo nadojené. Iné mlieko už ani nekupujem. Dávam ho do varenia, pečenia, do koláčov, palaciniek, varím z neho pudingy, kakao, a aj do kávy :) Trošku prevarené teplé mliečko je vynikajúce, obľúbené najmä u detičiek a maminiek ktoré majú malé detičky.Odporúčam ho pre jeho výnimočnú chuť, čistotu a pôvod. Trvanlivosť má po nákupe len niekoľko dní ale nikdy by som ho nevymenila za mlieko s trvanlivosťou aj niekoľko rokov, ktoré po otvorení a odstátí stuhne ako biely soplík.

Dnes Odporúčame

MV62

Mäsová tlačenka krájaná

logo prevádzky FARMFOODS

Poctivá mäsová tlačenka v kombinácii s cibuľou a octom je neodolateľným spojením. Už názov vystihuje výnimočnosť tohto produktu, a to že ozaj na výrobu tlačenky je použité veľké množstvo kvalitného mäsa, konkrétne bravčové vykostené koleno z ošípaných Mangadurca.

Najradšej ju konzumujem v kombinácii s cibuľou, octom a čerstvým pečivom. Výnimočnosť a hlavne veľký rozdiel oproti konkurenčným výrobkom, ktoré som si predtým kupoval spočíva hlavne v množstve a v kvalite použitých surovín. Tlačenka neobsahuje žiadne lacné náhrady ako napr. separované kuracie mäso alebo potravinársku želatínu. Tým, že sa používajú pri výrobe len kvalitné suroviny chuť tlačenky je výnimočná a jedinečná.

Dnes Odporúčame

HK16

Naša polievková zmes
čerstvé z kurína SK

logo prevádzky FARMFOODS

Našu polievkovú zmes z kurína odporúčam práve z toho dôvodu lebo je to náš slovenský výrobok, z definovanej farmy a spôsobe chovu, ktorým dôverujem. Viem, že hydina chovaná pre účely Farmfoods neobsahuje antibiotiká, alebo iné látky ktoré by mohli ohroziť moje zdravie, alebo zdravie mojej rodiny.

Na prípravu vynikajúceho vývaru si neviem predstaviť použiť iné mäso, ku ktorému zvyčajne zvyknem urobiť svadobné gágoríky alebo cestoviny, ktoré mám doma z portfólia Farmfoods. Polievková zmes je výnimočná tým, že sa z nej urobí ľahko veľmi chutný vývar krásne žltej farby, akoby ho varila moja starká z domácej sliepky a pritom tá nízka cena je skoro nepredstaviteľná.

Dnes Odporúčame

ZS23

Dunajler 3 mesačný zrejúci syr

logo prevádzky FARMFOODS

Zrejúci syr Dunajler odporúčam pretože má viacero vĺn chutí - prvá je veľmi jemná, sladkastá. Druhá zamatovo oriešková a napokon tretia ktorá má dochuť jemnej štipľavosti. Pri čítaní zloženia nepotrebujem príručku chemikov (ako aj pri všetkých vašich produktoch). Zloženie je jasné - výnimočné.

Keďže viac než polrok už nekonzumujem mäso, často a rada ho nahradím rôznymi, kvalitnými syrmi. Rada ho pridávam aj do polievok, šalátov a najmä na raňajky ku hriankam poprípade skvelej omelete z domácich vajec. Rada by som vám týmto aj navrhla aby bolo určite viac možností aj pre vegánov, poprípade viacero výrobkov u cíceru alebo sóje.

Dnes Odporúčame

PŠ14

Pšeničná múka kráľov
Hladká T 650

logo prevádzky FARMFOODS

Vyskúšala som viacero múk a táto je najstabilnejšia podľa mojej skúsenosti pri práci s cestom. Spoľahlivo mi "zafunguje" v podobe finálneho výrobku. Keď som ho odporúčala aj iným zákazníkom, často sa vrátili a potvrdili mi túto moju pozitívnu skúsenosť.

K pečeniu z domáceho kysnutého cesta som sa dostala aj vďaka tomu,že ma k tomu viedla moja stará mama, vedela sa s cestom "pohrať", naučila ma akú má mať hustotu podľa toho, ktorý produkt chcem z neho robiť. Dnes už toľko nepečiem ako keď boli deti mále,ale stále u nás vedie v rebríčku Domáci rýchly chlieb (Najviac sa ho zje ihneď po upečení len s maslom a soľou, alebo este na horuci namrvíme bryndzu) a tie je múka super na medovníčky (napodiv ich robím tiež z tejto múky, ktorú často gazdinky používajú skôr na chlieb alebo iné výrobky z kysnutého cesta)

Tento produkt je výnimočný tak svojou univerzálnosťou ako aj vysokou kvalitou a v neposlednej miere je to fakt, že ide o produkt bez GMO. Naviac je to cesta ako ho použiť aj s našimi inými výrobkami - bryndza,maslo,nátierky, tvarohy, smotana... Naša stará mama vždy hovorievali: "Ak je v komore múka, masť a cibuľa, tak hladní nezostaneme