Dnes odporúčame

MH15

Smotanový jogurt 8,5% - Vidiecka šípka

logo prevádzky FARMFOODS

Milujem smotanové jogurty z FARMFOODS.

Sú husté, poctivé, výnimočné v každom detaile a vďaka vyššej gramáži ešte aj zaručene zasýtia. Najviac mi však prirástla k srdcu príchuť Vidiecka šípka. Tento jogurt je vyrobený len z čerstvej smotany použitím jogurtových kultúr s pridaním šípkového džemu. Šípkový jogurt naozaj nenájdete v hocijakom obchode, preto každému odporúčam aby ochutnal tento jogurt vo FARMFOODS. Už len po prečítaní zloženia viete, že pôjde o naozaj chutný jogurt.

Navyše, farmu v Dubníku, kde sa tieto jogurty vyrábajú poznám osobne a tak verím poctivému zloženiu aj pôvodu surovín. Kravičky sú na farme v Dubníku chované v modernej maštali, hneď vedľa majú modernú dojáreň, z ktorej putuje mlieko do vedľa stojacej mliekarni, kde sa čerstvé mlieko okamžite spracuje a práve tam sa vyrábajú tieto chutné jogurty. Mlieko nemusí nikde cestovať a je preto najčerstvejšie aké len môže byť. Keď raz tieto jogurty ochutnáte a u doteraz konzumovaných začnete čítať etikety, už nebudete chcieť žiadne iné.


Objavujte s nami významy jednotlivých log na etiketách našich výnimočných potravín a prevádzkach.

Spoznávajte význam lôg

Doterajšie vaše odporúčania

Dnes odporúčame

SB72

Marinované bravčové rebrá z karé Med a Chilli - na gril

logo prevádzky FARMFOODS

Pre našu rodinu je leto čas na posedenia s rodinou prípadne priateľmi pri grile. Aj keď nám chutia aj iné grilovacie špecialitky z FARMFOODS marinované rebierka sú proste "TOP" - tie miznú z taniera ako prvé. Proste ani jedna grilovačka sa nezaobíde bez rebierok s medom a chilli. Ich sladko-pikantnú chuť miluje aj moja 9 ročná dcéra a vôbec jej nevadí že trošku pália. Sú krásne šťavnaté a marináda výborne dopĺňa celkovú chuť. To, že tam nie sú žiadne E-čka je vo FARMFOODS samozrejmosťou, ale tá chuť mäsa je neporovnateľná s iným bravčovým mäsom s neidentifikovaným pôvodom a spôsobom chovu. Na záver môžem odporučiť výborné vínko Terra Wylak a popriať krásne chvíle s rodinou či priateľmi.Dnes odporúčame

MH07

Jogurt so slivkovo-škoricovým džemom vyzrievaný v kelímku 3,1%

logo prevádzky FARMFOODS

Prvý krát, keď som si tento jogurt kúpila som ostala úplne ohúrená z tej chute. Mňam. Samozrejme po tejto pozitívnej skúsenosti som dala jogurty ochutnať aj svojej rodine. Tiež boli nadšení z toho, že konečne sme našli jogurty, ktoré chutia ako z čias ich detstva. Od tej chvíle iné jogurty ani nekupujeme, pretože sú bezkonkurenčné. Jogurty z Farmfoods mi zaručujú nielen úžasnú chuť, ale aj kvalitu a čo je najdôležitejšie - sú bez prídavných látok, vyrobené priamo na slovenskej farme. Práve preto vrelo odporúčam gazdovský jogurt slivka so škoricou. Je to jeden z mojich najobľúbenejších produktov zo sortimentu výrobkov Farmfoods. Má neodolateľnú chuť a vôňu vďaka unikátnej kombinácii bielej zložky jogurtu vyrábaného z čerstvého mlieka od vlastných kravičiek mliekarne a syrárne v Dubníku a slivkovo-škoricového džemu.

Je neodmysliteľným základom nielen mojich raňajok, ale aj desiaty či olovrantu, keď mám chuť na niečo sladké a chutné. Kombinujem ho s ovsenými vločkami alebo si dám k nemu čerstvé pečivo, ale aj samotný jogurt bez akejkoľvek kombinácie, vám vďaka svojej gramáži zaručí výdatné, sýte a hlavne veľmi chutné raňajky, desiatu alebo olovrant.

Ďalšou veľmi dobrou kombináciou je len jednoducho natrieť jogurt na špaldové briošky z pekárne Rosenau a maškrta je hotová.Dnes odporúčame

HK95

Stehná z našich kačíc - mrazené z jazera SK

logo prevádzky FARMFOODS

Kačacie stehná milujú všetci členovia našej rodiny preto ich pripravujem s o toľko väčšou radosťou. Kačice z FARMFOODS sú niečím výnimočné, majú pravú chuť kačacieho mäsa tak ako si pamätám z detstva, keď sme ešte sami kačice chovali. Pravdepodobne to je tým, že na farme, kde ich chovajú si žijú tak ako na záhrade – je im umožnený voľný pohyb na množstve zelene a majú dokonca prístup aj k vodným plochám. Spôsob chovu sa odzrkadľuje na kvalite mäsa viac ako si myslíme. Od malička som bola vedená k tomu, že to čo si vypestujeme a vychováme sami na záhrade je najlepšie, pretože poznáme pôvod toho, čo konzumujeme. Aj keď je už iná doba a už si doma nechováme zvieratá ako kedysi, stále sledujem pôvod toho čo pre svoju rodinu kupujem a preto u nás doma nájdete výlučne kačice z tohto pre nás takmer domáceho chovu.

Mrazenú formu si vyberám preto lebo keď ich vidím na pulte kúpim a z mrazničky vytiahnem kedy dostaneme chuť. Pritom viem, že boli zamrazené okamžite pri teplote – 40 °C ihneď na farme kde sa narodili a boli vychované. Takže po rozmrazení sú také čerstvé ako ich ešte moja mama pripravovala na nedeľný obed. A ako tieto stehná najradšej pripravujem? Úplne najradšej ich spolu s kačacím trupom dám ako základ silného, zdravého kačacieho vývaru. Moja vnučka ho volá medicínka. Keď stehná odovzdajú svoju chuť polievke, vyberiem ich a zapečiem v rúre s cesnakom a bylinkami. A tak mám zo stehien dva v jednom. Stehná podávam s červenou kapustou s kúskami ananásu, čo je náš tajný rodinný recept a buď s pečenými zemiakmi (z vlastnej záhrady) alebo s lokšami z dielne FARMFOODS. Mňam a už viem čo si dáme dnes na večeru.Dnes odporúčame

TE62

Sýty jogurtový nápoj s čučoriedkami 3,2%

logo prevádzky FARMFOODS

Jeho konzistencia a chuť sa ani zďaleka nevyrovná iným konkurenčným výrobkom! Jogurtový nápoj zrelá čučoriedka sme si u nás doma veľmi obľúbili, preto ho odporúčam každému, kto tento výrobok ešte nevyskúšal. Čučoriedky dodávajú jemnú a lahodnú chuť. Je sýty, takže sa hodí na rýchle raňajky alebo desiatu. Doma ho často konzumujeme v miske s cereáliami a ovocím a naše deti si ho nevedia vynachváliť. My sme spokojní, že vedia oceniť čistý jogurtový nápoj vyrobený na farme z vlastného mlieka len s použitím jogurtových kultúr, čistého džemu a medu, bez farbív, stabilizátorov, pektínov, modifikovaných škrobov, želatín, regulátorov kyslosti, glukózových aróm a iných nespočetných éčok, ktoré keď čítam v obchodoch mám problém svojim deťom aj ponúknuť.Dnes odporúčame

MV45

Jemná prírodná saláma - mäkká z mäsa

logo prevádzky FARMFOODS

Milujem našu jemnú salámku. Jej mäsitá chuť si ma vždy získa, vôbec sa nedá porovnávať s konkurenciou. Obsahuje iba poctivé mäso a koreniny, žiadne umelé prídavné látky, chémiu, lacné náhrady, múku, sóju separované mäso, škrob a iný organický odpad.

Viem si ju vychutnať len tak s rožtekom a zeleninkou, no najradšej z nej robím šalát – slonie žrádlo. Salámu postrúham, jednu cibuľku nakrájam na malé kúsky a rovnako aj tri-štyri kyslé uhorky. Zmiešam a spravím si zálievku nad miernym ohňom – 1PL cukru, octu, horčice, oleja, 1 rajčinový pretlak, majonéza, soľ a korenie podľa chuti. Všetko spolu zmiešam a servírujem.

Moj partner, ten salámu vie obaliť v trojobale a opiecť na panvici. Spolu so zemiačkami a uhorkovým šalátom je rýchly obed hotový.

V obchodoch FARMFOODS ju viete dostať buď v celku alebo nakrájanú. Som rada, že sa môžem podeliť o moje vynikajúce skúsenosti s týmto výrobkom aj s vami. Čakám na tie vaše :)Dnes odporúčame

MH01

V kelímku vyzrievaný biely jogurt 3,7%

logo prevádzky FARMFOODS

Jedinečný produkt z nadojeného mlieka priamo na farme, na ktorej sa jogurt aj vyrába aj dozrieva používam na výrobu domácej "Lučiny".

Potrebujem iba biely jogurt a FARMFOODS kyslú 10% smotanu. Zmiešame, osolíme, poprípade dochutíme obľúbeným korením, alebo bylinkami. Na hrniec dáme sitko, do neho vložíme gázu a vylejeme pripravenú zmes. Dáme na noc do chladničky. Ráno budeme mať dolu stečenú srvátku a v gáze vynikajúcu syrovú nátierku. Perfektne chutí s naším Zemiakovým chlebíkom. Z týchto výrobkov je nátierkový syr bez akýchkoľvek É-čiek a má vynikajúcu chuť. Samotný nízkotučný čistý jogurt je využiteľný na výrobu všetkých jogurtových domácich fitnes zázrakov pridávaním prírodných sladkých či slaných dodatkov a rôznych superpotravín. Odporúčam všetkým ochutnať.Dnes odporúčame

HK83

Stehná z našich kurčiat - mrazené z kurína SK

logo prevádzky FARMFOODS

Mrazené stehná z našich kurčiat majú pravú chuť kuracieho mäsa. Sú chované na Slovensku, v prirodzených podmienkach, chránené pred fyzickou a psychickou nepohodou. Na farme v Kráľovom Brode sa kuriatka cítia ako doma. Veľa ľudí má obavy pred kúpou mrazenej hydiny, lebo si myslia, že dodávateľ spätne zamrazuje chladenú hydinu. Dovoľte mi aby som vás vyviedla z tohto omylu. Vo Farmfoods sa čerstvá hydina mrazí šokovo hlboko do -40°C priamo po porážke na bitúnku. Takto mrazená hydina si zachováva svoju štruktúru, chuť, farbu a všetky nutričné hodnoty a vitamíny a po rozbalení je čerstvejšia ako keď čerstvú hydinu naložia vo výrobe na dopravu do obchodov.

Stehná najradšej pripravujem na nedeľný obed. Pripravím si jánsku misu, do ktorej vložím stehienka spolu so zemiakmi, potriem olejom a okorením. Vložím do trúby a hotovo. Podávam s čerstvou zeleninkou a vychutnávam si tú lahodnú chuť pravého farmárskeho kuracieho mäsa.Dnes odporúčame

MH19

Smotanový jogurt 8,5% - Zrelá čučoriedka

logo prevádzky FARMFOODS

Prečo odporúčam práve tento jogurt? Aj keď všetky jogurty FARMFOODS sú skvelé, Zrelá čučoriedka sa stala mojou „topkou“ aj preto, že v porovnaní s inými sa mi zdá byť trochu menej sladká. Vďaka tomu mi padne vhod kedykoľvek – keď si chcem len tak „zamaškrtiť“, ale aj vtedy, keď chcem zahnať hlad, no nechcem práve nič sladké.
Navyše som objavila špeciálny spôsob, ako si na ňom viem pochutiť ešte viac. Ovocnú zložku naspodku téglika nezamiešam so zvyškom jogurtu, ako sa to robí bežne. Naberám si ju lyžičkou osobitne, a takto si samostatne vychutnávam chuť čučoriedok a aj samotný biely jogurt. Ešte som toto tajomstvo neprezradila nikomu, ale vám ho musím odporučiť. Určite to takto vyskúšajte ????. Perfektne tak vyniknú obidve zložky – chuť džemu bez konzervantov a pektínov ako aj chuť samotného bieleho jogurtu vyrobeného priamo na slovenskej farme, kde sa kravičky narodili a boli aj vydojené.


Dnes odporúčame

ZS63

Ľahké pierko 1 ročný zrejúci syr

logo prevádzky FARMFOODS

Keď v našom meste vyrástol zelený obchodík FARMFOODS volala som ho jogurtový domček, pretože som si veľmi obľúbila ich jogurty. Postupne som však objavovala aj ďalšie výnimočné produkty a jednoznačne som si zamilovala príjemne vyzretý syr Ľahké pierko, ktorý medzi mojimi obľúbenými syrmi obsadil prvú priečku. Vyhovuje mi nižšie percento tuku, jeho príjemná mliečna chuť a jeho ľahkosť či sviežosť, ktorú naznačuje aj samotný názov. Môj partner je vegetarián a tak som aj ja sama obmedzila mäsové výrobky a to najmä na raňajky.
Naša raňajková rutina je krajec klíčkového chlebíka s čiernym sezamom z pekárne Rosenau, natretý len maslom, ku ktorému si pochutnávame na tomto ľahkom syre. Taktiež sa výborne hodí aj na cestoviny. K posedeniu s priateľmi takisto nemôže Ľahké pierko chýbať – podávame ho s čerstvým ovocím, orieškami a samozrejme s kvalitným bielym vínom, najlepšie z Terra Wylak. Pod pojmom dobrý syr si predstavujem syr vyrobený iba z kvalitného mlieka, bez náhrad a prídavných látok, ktorý je poctivo vyzretý. Syr Ľahké pierko zrel po dobu viac ako 1 rok na voňavých bukových policiach na farme v Dubníku a spĺňa pre mňa aj ostatné požiadavky - poznám jeho slovenský pôvod a dôverujem aj jeho zloženiu bez zbytočných éčok. A to je pre mňa veľmi dôležité. Preto všetkým vrelo odporúčam – ochutnajte a určite neoľutujete.


Dnes odporúčame

MH11

Lahodný biely smotanový jogurt 10%

logo prevádzky FARMFOODS

Lahodný jogurt smotanový je mojou obľúbenou pochúťkou.
Pýtate sa prečo? Lebo má fantastickú, bohatú smotanovú chuť, obsahuje jogurtovú kultúru, ktorá veľmi priaznivo pôsobí na trávenie. Okrem toho je to aj dosť veľká porcia na to aby sa človek nasýtil, ale pritom nezaťažil žalúdok. Viem ho použiť ako slanú aj ako sladkú pochúťku, ku ktorej sa dobre hodia špaldové briošky a brusnicový lekvár napríklad na raňajky. Alebo ho viem použiť ako marinádu k slaným jedlám napríklad na kuracie prsia. Jogurt pomiešam podľa chuti zo soľou, s cesnakom a so štyrmi druhmi korenia, potriem ním posolené kuracie prsia na noc dám do chladničky. Na druhý deň len hodím na rozohriatu panvicu s trochou oleja a za pár minút mám upečenú chrumkavú pochúťku ku ktorej sa výborne hodí sezónny zeleninový šalát, alebo iná príloha podľa chuti. Viem ho použiť podľa vlastnej fantázie na rôzne spôsoby aj na sladko, aj na slano - zvyknem si do neho nasypať aj rôzne müsli, semiačka a iné supepotraviny, alebo len tak, lebo výborne chutí. A pritom má jasný pôvod a čisté zloženie. Odporúčam každému ochutnať, lebo keď raz ochutnáte viac neodoláte. Mňam...

Dnes odporúčame

PŠ11

Pšeničná múka kráľov Polohrubá výberová

logo prevádzky FARMFOODS

Produkt polohrubá múka je môj obľúbený, nakoľko si neviem bez nej predstaviť varenie v teplej kuchyni. Používam ho bežne do všetkých múčnych jedál, na zahustenie, na halušky, proste všade, kde patrí. Je to moja topka. Dôležité pre mňa je, že ide o slovenskú múku zo zrna potravinárskej pšenice dopestovanej na slovenských poliach, ktorá bola pomletá v slovenskom mlyne. Rada podporujem slovenských výrobcov a preto je táto múka kráľov pre mňa vždy tou najlepšou voľbou.