Mikrovak s.r.o.

Spoločnosť Mikrovak s.r.o. bola založená v roku 2017 za účelom vybudovania komplexnej výrobnej prevádzky balených hotových jedál a za účelom zapojenia sa do Farmfoods konceptu.


mikrovak Spoločnosť napĺňa dopyt po balených hotových jedlách s využitím surovín z ponuky krátkeho dodávateľského reťazca Farmfoods. Pred zapojením tejto spoločnosti do reťazca Farmfoods sa v ponuke nenachádzal žiadny podobný sortiment ani žiadne finálne hotové jedlo z kvalitných surovín partnerov reťazca.


vlnka


vlnka

Najlepšie gastronomické zážitky pohodlne a rýchlo.


Dnešná „rýchla“ doba spôsobuje, že ľudia si často krát nemajú čas nakúpiť do domácnosti čerstvé potraviny a tobôž nemajú čas na varenie. Zámerom spoločnosti Mikrovak je pomôcť tejto cieľovej skupine ľudí a svojou novou výrobnou prevádzkou ponúknuť spotrebiteľovi čo najlepšie gastronomické zážitky priamo v pohodlí domova.


PP21 KS11 RE21 TN01

Základom výnimočnosti hotového jedla od Mikrovak je švédsky patent balenia hotových jedál umožňujúci zabezpečiť ich trvanlivosť od 30 do 60 dní. Ide o špeciálny spôsob konzervácie jedla pomocou patentovaného spôsobu varenia a prípravy jedla priamo v obale, ktorý udržiava potravinu dlhodobo čerstvú a zdravú, a to vďaka tomu, že pri výrobe nie je potrebné použiť žiadnu prídavnú zlepšujúcu alebo konzervačnú látku, farbivo, alebo čokoľvek čo by vylepšovalo vzhľad, chuť, alebo trvanlivosť finálneho výrobku. Produkt je po zakúpení potrebné zohriať v pôvodnom obale v mikrovlnnej rúre. Na konzumáciu je jedlo pripravené po 3 minútovom ohrievaní, pričom vám jedlo samo oznámi kedy je rovnomerne ohriate pískajúcim zvukom. Vyberte si zo širokého sortimentu hotových jedál MIKROVAK.


Firma Mikrovak získala na tento účel regionálny príspevok z Úradu vlády Slovenskej republiky v súlade s Akčným plánom rozvoja okresu Rožňava a aktivitou B.1.1 Podpora zavádzania nových technológií.


Prevádzka balených hotových jedál sa nachádza na Štítnickej ulici v Rožňave, v areáli firmy GEMTEX hneď vedľa pekárne firmy Rosenau. Z regionálneho príspevku boli spolufinancované stavebné úpravy priestorov prevádzky ako aj nákup technológie prevádzky výroby balených hotových jedál (elektrický parný šokový schladzovač a zmrazovač, plynový kotol, smažiaca panvica, holdomat, varidlo na podstavci, plynová varná stolička, mikrovlnná rúra, pizza pec tradičná, univerzálny robot samostatne stojací, chladiaci pizza stôl, krájač zeleniny, nárezový stroj, kúter, miešačka mäsa, mlynček na mäso, mäsiarsky klát, zjemňovač mäsa, vákuová balička stolová, udržiavacia skriňa na hotové jedlá, stroj na výrobu cestovín, plynový varič na cestoviny, chladiace a mraziace skrine, pracovné stoly, regále, váhy, hlava do baličky, ručná balička zváracia na hotové jedlá).


Sortimentné portfólio je rozdelené podľa skladby použitých surovín na bezmäsité jedlá s podskupinou čisto vegetariánskych jedál, jedlá s podielom mäsa a prílohy a na mäsové jedlá bez prílohy.


vlnka