0item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

O nás - Koncepcia Farmfoods

Myšlienka Farmfoods alebo prečo robíme to čo robíme?

Sme slovenskí poľnohospodári, ktorí sa rozhodli zapojiť svojich 10 samostatných firiem do spoločného konceptu krátkeho dodávateľského reťazca Farmfoods. Toto združenie s výlučne slovenskými majiteľmi dnes obhospodaruje vyše 17 000 ha poľnohospodárskej pôdy, chová vyše 3 000 ks hovädzieho dobytka, vyše 4 500 ks oviec, 1 000 ks ošípaných, niekoľko desiatok tisíc ks hydiny a zamestnáva vyše 500 zamestnancov aj v predaji a servise poľnohospodárskych strojov, v obchode s poľnohospodárskymi produktmi a vstupmi do prvovýroby, v budovaní poľnohospodárskych stavieb, ale aj vo výrobe elektrickej energie z poľnohospodárskych odpadov a z biomasy v bioplynových staniciach.

Milujeme kvalitné slovenské potraviny a ešte radšej sa o ne delíme. To je dôvodom vzniku nášho nového projektu. Farmfoods je farmársky reťazec s vlastnými postupmi, nad rámec platných noriem pri pestovaní rastlín, kŕmení a welfare zvierat, aj pri hygiene výroby. Ponúkame Vám unikátnu koncepciu, celú pod naším dohľadom – z fariem až ku konečnému spotrebiteľovi. Vieme, že s koncepciou našej výroby „zo slovenských fariem priamo na váš tanier“ sa dnes len ťažko môžeme stretnúť. Dobytok na našich farmách po celom Slovensku chováme už roky, no bohužiaľ roky končilo naše mäso na pultoch v zahraničí. Zrodil sa nápad a rozhodli sme sa urobiť všetko preto, aby slovenská kvalita na Slovensku aj ostala. Farmfoods Vám preto ponúka tradičné aj netradičné výrobky, receptúry a postupy, ktoré vám garantujú výnimočnú kvalitu a čerstvosť!

Pre koho je Farmfoods?

Máte už dosť nekvalitných dovážaných potravín, záleží vám na tom, čo jete a odkiaľ jedlo na vašom tanieri pochádza? Ak áno, gratulujeme, práve ste našli riešenie! Sme tu pre tých, ktorým záleží na tom, ako sa s rastlinami a zvieratami zaobchádza, vedia to oceniť a sú ochotní si za kvalitu aj niečo priplatiť. Naším cieľom nie je konkurovať veľkoobchodným nadnárodným sieťam s obrovským sortimentom, ale priniesť slovenskému spotrebiteľovi kvalitu a zážitok, ktoré si zaslúži. Pre všetky naše produkty zaručujeme jednotnú kontrolu a vysledovateľnosť pôvodu z našich polí, maštalí, výrobní a obchodov – až na váš stôl. Náš široký sortiment s označením “prémiová kvalita“ je úplne bez umelých (syntetických) farbív, konzervantov a prísad – tzv. bez E. Zastávame tak myšlienku 100% slovenské – 100% prírodné. Navyše, väčšina našich zvierat nebola nikdy kŕmená geneticky modifikovanými krmivami a dnes už ani jedna farma nepoužíva GMO sóju, ktorá tvorí v súčasnosti základný zdroj bielkovín pre vyše 99% zvierat, ktoré tvoria ponuku mäsa a mäsových výrobkov na Slovensku.

Farmfoods difference – v čom sme výnimoční?

  1. Slovenské prírodné mäsové produktyBýkov Charolais, ošípané Mangadurca aj jahňacinu chováme na našich farmách na Slovensku, sú porážané na našom bitúnku v Skerešove a spracovávané v našom modernom zariadení na spracovanie mäsa v Rožňave. Zaručujeme prírodnú kvalitu a prémiové slovenské produkty. Hovoríme o mäse, pri spracovaní ktorého boli použité výlučne základné prírodné koreniny a žiadne iné “zázračné látky”, vďaka ktorým dnes mäsové výrobky na trhu obsahujú minimálny obsah ozajstného mäsa. Tí skôr narodení, pochádzajúci najmä z vidieka, majú možnosť pri konzumácii našich výrobkov znovu rozpoznať ozajstnú, výnimočnú takmer zabudnutú chuť mäsa. Tým neskôr narodeným a vyrastajúcim v mestách prinášame doteraz nepoznanú kvalitu a zážitok.
  2. Farmársky reťazec s vlastnými postupmiV rámci celého procesu, od chovu zvierat a pestovania rastlín, cez ich manipuláciu a spracovanie, až po predaj finálnych výrobkov používame vlastné postupy nad rámec platných noriem, pre čo najlepšiu pohodu zvierat, akú im vieme zabezpečiť. Robíme všetko pre to, aby sme dosiahli výnimočnú prírodnú kvalitu našich výrobkov za najnižšiu možnú cenu.
  3. Tradičné aj netradičné výrobky zo slovenských surovín s tradičnými ale aj inovatívnymi technológiamiNáš sortiment výrobkov sa snažíme stále rozširovať a prinášať vám tradičné, ako aj netradičné, ale o to originálnejšie výrobky z našich slovenských surovín. Inovatívnymi technologickými postupmi a technológiami dosahujeme doteraz nepoznanú kvalitu, trvanlivosť a predpripravenosť výrobkov na domácu prípravu v čo najkratšom čase pri zachovaní všetkých dôležitých nutričných hodnôt a minerálnych látok.
  4. Autentický prístupKvalitne, poctivo a zdravo. Aj takýmto spôsobom chceme pridať ruku k dielu a prispieť k oživeniu a zlepšeniu situácie na slovenskom trhu s potravinami. Naším hlavným cieľom je ukázať, že poctivou a zdravou cestou sme schopní odlíšiť sa od iných potravinových reťazcov. Sme hrdí na to, čo máme, a preto si slovenskú kvalitu na Slovensku chceme aj udržať.
    V poslednom období sa rozširujú informácie o možnej škodlivosti mäsa a mäsových výrobkov na naše zdravie. Jediné dokázané škodlivosti boli však pri používaní rýchlosoli (dusitanovej soli), ktorú obsahujú všetky bežné tovary dostupné v obchodoch. Pri výrobe našich Farmfoods výrobkov rýchlosoľ nepoužívame. Ďalšími dokázanými škodlivými látkami a pritom veľmi rozšírenými sú rôzne aromatické náhrady údenia. Pri výrobe našich údených výrobkov používame výhradne suché drevené piliny v kontrolovaných, moderných udiarňach. Najdôležitejším argumentom pri škodlivosti alebo neškodlivosti mäsa a mäsových výrobkov na naše zdravie je však fakt, že krajiny s najväčšou spotrebou mäsa (najmä hovädzieho a ovčieho) sa dožívajú v priemere oveľa vyššieho priemerného veku a majú nižší výskyt srdcovo-cievnych a rakovinových chorôb.
  5. Prémiová kvalitaPod značkou „prémiová kvalita“ ponúkame náš najkvalitnejší sortiment výrobkov, ktorý je 100% slovenský a 100% prírodný = bez akýchkoľvek pridaných látok (umelých (syntetických) farbív, prísad a konzervantov), bez „E“, zo 100% slovenských surovín.
  6. DostupnosťVaše pohodlie a vaša spokojnosť je pre nás to najdôležitejšie, a preto sme vyvinuli viac foriem odbytu našich Farmfoods výrobkov. Náš internetový obchod vám umožní dostať sa k nám z pohodlia vášho domova. Ponúkame široký sortiment surových ale aj predpripravených výrobkov, ktorý si môžete na e-shope prehliadnuť. A čo viac, naučíme vás z nich pripravovať pokrmy, ktoré ste doteraz mali možnosť ochutnať len v tých najlepších reštauráciách. Prostredníctvom našich pojazdných predajných stánkov, o aktuálnych polohách ktorých sa vždy včas dozviete tu, máte možnosť značnú časť našich výrobkov priamo kúpiť a možno aj ochutnať.
  7. Transparentnosť a vysledovateľnosťMáme radi transparentnosť, či už v podnikaní, vo vzťahoch s našimi obchodnými partnermi, ale aj čo sa týka našich výrobkov. Pri každom z nich máte všetky informácie s maximálnou zárukou, ktoré potrebujete, a ktoré vás zaujímajú, napr. z akého zvieraťa výrobok pochádza, kde a ako bolo chované, kde a akým spôsobom bolo porazené, spracované a pripravené.
  8. Milujeme to, čo robímeNaša práca nás baví a má pre nás zmysel. Našimi kvalitnými surovinami a poctivým prístupom oživujeme tradičné postupy. Nebojíme sa však ani experimentovať a skúšať nové postupy, aby sme vám mohli prinášať stále nové a zaujímavé výrobky, chute a zážitky. Našou jednoznačnou snahou je ponúknuť vám čo najširší sortiment kvalitných výrobkov a naučiť vás pripravovať ich tak, aby ste mohli doma pre vaše potreby ale aj pre rôzne príležitosti konkurovať aj tým najznámejším reštauráciám a slovenským šéfkuchárom. Veríme, že prostredníctvom nich sa naše nadšenie a láska ku kvalitným slovenským výrobkom prenesie aj na vás.

Kupujte a objavujte naše Farmfoods výrobky. Píšte nám, hodnoťte naše produkty a pomáhajte nám na našej ceste k dokonalosti. My vám sľubujeme, že náš sortiment bude neustále rásť. Už čoskoro vám prinesieme naše kvalitné vína, kompletný sortiment mliečnych výrobkov z kravského, ako aj ovčieho mlieka, rôzne zemiakové variácie spod Vysokých Tatier, špeciálne kurčatá a kačice a ďalšie iné výrobky z našich fariem. Pre ešte komfortnejšiu dostupnosť našich výrobkov pripravujeme pre vás ďalšie distribučné kanály, ktorými sa k vám chceme dostávať čo najbližšie.

Mapa našich stredísk