Rosenau s.r.o.

Spoločnosť Rosenau s.r.o. bola založená za účelom vybudovania prevádzky pekárenskej a lahôdkarskej výroby s cieľom pristúpenia k Farmfoods konceptu.


Podmienkou vstúpenia do Farmfoods konceptu je výroba zdravej prvovýroby spracovanej do potravín bez prídavku akýchkoľvek prídavných látok, ktoré sa v potravine prirodzene nevyskytujú a tak, aby bola dodržaná zásada, že dané výrobky nie sú geneticky modifikované na žiadnom stupni výroby a nie je možné použiť výrobok, alebo surovinu, ktorá by prišla do kontaktu s geneticky modifikovaným organizmom. Pod touto filozofiou sa spoločnosť Rosenau rozhodla spustiť výrobu výnimočných pekárskych a lahôdkarských výrobkov a umiestňovať na trh svoju produkciu do siete FARMFOODS.


vlnka


vlnka

V roku 2018 Rosenau získala na tento účel regionálny príspevok z Úradu vlády Slovenskej republiky v súlade s Akčným plánom rozvoja okresu Rožňava a aktivitou C.1 Podpora poľnohospodárstva, včelárstva, vinohradníctva a remesiel.


Prevádzka pekárenskej a lahôdkarskej výroby sa nachádza na Štítnickej ulici v Rožňave, v areáli firmy GEMTEX. Z regionálneho príspevku boli spolufinancované stavebné úpravy priestorov prevádzky ako aj nákup technológie na pekárenskú a lahôdkarskú výrobu (osievačka múky, zmiešavač a dávkovač vody, kvasomat, špirálový miesič s pojazdnou diežou, hydraulický deliaci stroj, cesta s vyguľovaním klonkov, rohlíkovací stroj, kysiareň – skriňa na kysnutie chleba, skriňová dvojdverová kysiareň, rotačná pec, modulová pec, stolová rezačka chlebov, rezačka bagiet, vozíky na ošatky s cestom, pracovné stoly, regále a boxy) a nákup technológie balenia a expedície finálnych výrobkov (balička pečiva, kompresor pre výrobu stlačeného vzduchu potrebného pre baličku, PC, monitory, tlačiareň, terminál, potrebné HW vybavenie).


Rosenau sa venuje výrobe nasledovného sortimentu: kváskový chlebík a pečivo, kváskový zemiakový chlieb, kváskový špaldový chlieb, bagety ražné, celozrnné, rôzne druhy jemného pečiva, cukrárenské výrobky (linecké a vaflové, kysnuté, čajové pečivo), ďalšie špeciálne cukrárske výrobky z trených a šľahaných hmôt - plnené i neplnené, slané, jadrové výrobky, perníkové výrobky, snehové pečivo a pod.


Súčasťou výroby budú aj rôzne lahôdkarské výrobky, desiaty, bagetky s kombináciou ostatných výrobkov z FARMFOODS.

vlnka