Cesta potravín z farmy  

  až na náš stôl  

Ako sa dostane mlieko alebo vajíčka až do našej chladničky? Aká je cesta mäska, jogurtu alebo vínka až k nám domov? Spoznajte čo všetko je súčasťou cesty výnimočných potravín kým sa dostanú do regálov obchodov a vašich domácnosti.

Zdravá pôda

Pôda je základným výrobným prostriedkom každého farmára

Máme individuálny prístup k pôdnym potrebám. Poznáme, čo naša pôda potrebuje a tieto potreby jej aj doprajeme. Presne vieme, ako s pôdou zaobchádzať, aby sa jej neuškodilo. Naša zdravá pôda je výnimočným základom pre pestovanie našich zdravých rastlín.

Zdravá pôda je nevyhnutnou podmienkou pre pestovanie rastlín, ktoré používame ako krmivá pre naše zdravé zvieratá, ale tiež pre pestovanie plodín, ktoré sú základom prípravy výnimočných potravín FARMFOODS.

Zdravé rastliny

RASTLINY PODNADPIS

Sme slovenskí farmári, pre ktorých je prvoradá produkcia zdravých rastlín vypestovaných na našich zdravých pôdach. Celá naša rastlinná produkcia je prísne kontrolovaná, nepoužíva a ani nemôže byť kontaminovaná geneticky modifikovanými organizmami. Aj naše zdravé rastliny potrebujú výnimočnú odbornú starostlivosť a v prípade potreby adekvátnu liečbu.

Bez vlastnej rastlinnej výroby by sme nemohli garantovať zdravie našich zvierat chovaných vlastnými krmivami.

Zdravé zvierata

ZVIERATA PODNADPIS

Naše zdravé zvieratá sú kŕmené výlučne našimi zdravými krmivami rastlinného pôvodu, ktoré nie sú geneticky modifikované. Nestresová technológia chovu je znásobená výnimočným ľudským prístupom a je základom šťastia medzi našimi zvieratami. Vzdušné a pohodlné priestory zaručujú psychickú a fyzickú pohodu našich hospodárskych zvierat. Preto sa na pulty nášho reťazca dostanú len výnimočné a zdravé produkty.

Zdravé zvieratá, ktoré prežijú svoj život v prirodzených podmienkach, bez stresu a kvalitne chované, sú základom pre výrobu vysokokvalitných potravín.

Zdravé potraviny

POTRAVINY PODNADPIS

FARMFOODS je NATUR a pri výrobe výnimočných potravín sa v maximálnej možnej miere snažíme vyvarovať používaniu rôznych prídavných látok, aditív, umelých konzervantov a farbív a používame len prírodné koreniny, aby naše potraviny boli čo najzdravšie a najprírodnejšie. Dôležitým faktorom sú výrobné prevádzky, výnimočné technologické postupy, prístup, kvalita a hygiena, vďaka ktorej vám prinášame výnimočné potraviny.

Bežný Európan ročne skonzumuje prostredníctvom až 5-6 kg tzv. „E-čok“, konzervantov a lacných náhrad. Pritom voľba potravín zásadne ovplyvňuje zdravie človeka Výrobky FARMFOODS sú však pripravené v maximálnej možnej viere bez nich. Vďaka tomu viete, čo jete a nevystavujete váš organizmus zdravotným rizikám.

Zdraví ľudia

ĽUDIA PODNADPIS

Zdravie je najvzácnejším bohatstvom každého človeka na zemeguli. Práve každodenným jedením ho výrazne ovplyvňujeme. Keď budeme jesť zdravé výnimočné potraviny, pomáhame nášmu zdraviu. Sme presvedčení, že pre všetko, čo je živé, tak ako pre zdravé rastliny a zdravé zvieratá, tak aj pre zdravých ľudí je nevyhnutná a zdraviu jednoznačne prospešná vyvážená zdravá strava, podporená zdravým životným štýlom.

Tak, ako potraviny ovplyvňujú zdravie človeka, tak činnosť človeka má zásadný vplyv na krajinu, v ktorej žije – na to, aby pôda, rastliny, živočíchy, a následne aj ľudia boli skutočne zdraví a tvorili v rámci krajiny uzavretý kolobeh.

Nenarušená krajina

KRAJINA PODNADPIS

Každým tovarom, ktorý nakúpite v našej predajni a následne konzumujete, prispievate aj vy ku zápornej bilancii CO2 a k symbolickému zníženiu sklenníkových plynov. Náš výnimočný postoj k zdravej pôde, zdravým rastlinám, zdravým zvieratám, zdravým potravinám a k zdraviu ľudí zaručene prináša do okolia každého z nás nenarušenú krajinu.

Toto sú dôvody, prečo nakupovať vo Farmfoods.


Na základe vyššie spomenutých faktov sa združenie Farmfoods radí medzi málopočetnú skupinu firiem, ktoré produkujú zápornú uhlíkovú stopu.V zmysle nášho Farmfoods konceptu tak napĺňame naše hodnoty o nenarušenej krajine a zdravých ľuďoch.


100 % slovenské potravinyVýrobky FARMFOODS pochádzajú z vlastných fariem a polí, sú vyrobené vo vlastných výrobných prevádzkach a predávané výlučne v sieti predajní FARMFOODS - Výnimočné potraviny.


Bez zbytočných
E-čokNaše potraviny sú vyrobené v maximálnej možnej miere bez látok s povinnosťou označovať ich ako "E" a bez GMO. Deklarujeme to aj na etiketách výrobkov FARMFOODS. S nami viete, za čo platíte.


Podporujete lokálnu ekonomikuFarmfoods združuje výlučne slovenských farmárov. Kúpou výrobkov FARMFOODS teda podporujete domácu produkciu a ďalšiu výrobu slovenských potravín, živiteľov našich rodín.


Vlastná filozofiaNaša filozofia Farmfoods koncept sa premieta do opatrení a postupov v každom z jeho 6 pilierov: zdravá pôda - zdravé rastliny - zdravé zvieratá - zdravé potraviny - zdraví ľudia - nenarušená krajina.

Široká ponuka farmárskych potravín, z ktorej si určite vyberiete

Dnes už vyše 800 výrobkov, z toho viac ako 600 potravín z vlastných fariem, polí a výrobní.
Pod jednou strechou tak nájdete všetko potrebné do vašej kuchyne, chladničky či špajze.

Maslo, smotana, prepustené maslo, čerstvé a zakysané mlieko, jogurty
Diviačie a jelenie čerstvé mäso
Kváskový, zemiakový, tmavý alebo klíčkový chlieb
Orechové a makové rožky, záviny, vianočky, briošky a iné sladké pečivo
Zemiaky z poľa, lokše, harule, lupienky a pirohy
Nezrejúce syry, čerstvá hrudka, syry na tepelnú úpravu a grilovanie
Čerstvé chladené filety zo Sumčeka afrického
Sušené mäso, salámy, šunky, klobásy, párky, bravčové, hovädzie, teľacie
Tempeh, sója a sójové výrobky
Jahňacie, hovädzie a teľacie polokonzervy, paštéty a nakladané špeciality
Hotové mäsové a bezmäsité jedlá, múčne a tradičné jedlá, polievky
Múky, oleje, čaje, kávy, cestoviny, koreniny a mnoho iného

Doprajte si aj vy výnimočné, slovenské potraviny.