Vyrábame viac zelenej energie než spotrebujeme


Záleží nám na našej krajine a prírode, preto sme sa rozhodli byť producentom energie, ktorá je šetrná k životnému prostrediu.

Hospodárime s negatívnou CO² bilanciou

Produkcia biopalív a výroba elektrickej zelenej energie v našich bioplynových staniciach je poháňaná palivom vlastnej rastlinnej produkcie a vyprodukuje podstatne viac energie, ako celá naša firma spotrebuje.

Bioplynová stanica v Rozhanovciach.

Z poľnohospodárskych produktov vzniká elektrina

Naše 3 bioplynové stanice v Dubníku, Rozhanovciach a Kráľovom Brode vytvárajú z výlučne vlastných produktov z rastlinnej výroby, hnojovice, maštaľného hnoja a biomasy nepretržite bioplyn, ktorý je na farmách spaľovaný v kogeneračných jednotkách. Tieto poháňaju generátory, pomocou ktorých sa vyrába a do siete dodáva ročne okolo 25 miliónov kWh zelenej elektrickej energie.

Odpadové teplo

Na našich strediskách využívame aj odpadové teplo z bioplynových staníc na znižovanie spotreby iných energií na našich poľnohospodárskych a potravinárskych prevádzkach. Ide napríklad o odpadové teplo využívané pri pasterizácii mlieka, vykurovanie, dosúšanie obilia, či plánované sušenie štiepky a vyhrievanie skleníkov.

Skúste si to predstaviť

Dodávame pre výrobcov biodieselu a bioetanolu kukuricu a repku olejnú, z ktorých sa vyrobí viac ako 3 milióny litrov biopalív. Naša celková firemná spotreba vo všetkých prácach v rastlinnej výrobe a doprave je pod 2 miliónmi litrov palív ročne. Ak teda počítame s priemernou spotrebou úsporných osobných áut 5 l/100 km, množstvo biopalív, ktoré sa z našich surovín vyprodukuje stačí odhadom na najazdenie viac ako 20 miliónov km ročne.


To je akoby sme autom prešli...Z predajne FARMFOODS v Bratislave do predajne v Michalovciach 42 462-krát.

Okolo celej našej Zeme takmer 500-krát.

Na mesiac a naspäť 26-krát.
Technológie bioplynovej stanice v Rozhanovciach.

Vyprodukujeme ročne 25 miliónov kWh zelenej elektrickej energie

To predstavuje priemernú spotrebu energie približne 11 500 domácností


Sme možno jediný potravinársky reťazec nielen na Slovensku, ale aj na celom svete, ktorý pri pestovaní, výrobe, distribúcii a predaji potravín v réžii vlastných slovenských fariem vytvára viac zelenej energie ako spotrebuje.

Celková spotreba elektrickej energie združenia FARMFOODS je 6,7 milióna kWh ročne, zatiaľ čo množstvo vyrobenej energie dosahuje až 25 miliónov kWh za rok. Aj po odčítaní našej celofiremnej spotreby je čistá produkcia zelenej elektrickej energie do siete ešte 18,3 milióna kWh ročne.

Prečo nakupovať vo Farmfoods?


Na základe vyššie spomenutých faktov sa ako združenie Farmfoods radíme medzi málopočetnú skupinu firiem, ktoré produkujú zápornú uhlíkovú stopu. V zmysle nášho Farmfoods konceptu tak napĺňame naše hodnoty o nenarušenej krajine, zdravých potravinách a zdravých ľuďoch.


100 % slovenské potravinyVýrobky FARMFOODS pochádzajú z vlastných fariem a polí, sú vyrobené vo vlastných výrobných prevádzkach a predávané výlučne v sieti predajní FARMFOODS - Výnimočné potraviny.


Bez zbytočných
E-čokNaše potraviny sú vyrobené v maximálnej možnej miere bez látok s povinnosťou označovať ich ako "E" a bez GMO. Deklarujeme to aj na etiketách výrobkov FARMFOODS. S nami viete, za čo platíte.


Podporujete lokálnu ekonomikuFarmfoods združuje výlučne slovenských farmárov. Kúpou výrobkov FARMFOODS teda podporujete domácu produkciu a ďalšiu výrobu slovenských potravín, živiteľov našich rodín.


Vlastná filozofiaNaša filozofia Farmfoods koncept sa premieta do opatrení a postupov v každom z jeho 6 pilierov: zdravá pôda - zdravé rastliny - zdravé zvieratá - zdravé potraviny - zdraví ľudia - nenarušená krajina.

Široká ponuka farmárskych potravín, z ktorej si určite vyberiete

Dnes už vyše 800 výrobkov, z toho viac ako 600 potravín z vlastných fariem, polí a výrobní.
Pod jednou strechou tak nájdete všetko potrebné do vašej kuchyne, chladničky či špajze.

Maslo, smotana, prepustené maslo, čerstvé a zakysané mlieko, jogurty
Diviačie a jelenie čerstvé mäso
Kváskový, zemiakový, tmavý alebo klíčkový chlieb
Orechové a makové rožky, záviny, vianočky, briošky a iné sladké pečivo
Zemiaky z poľa, lokše, harule, lupienky a pirohy
Nezrejúce syry, čerstvá hrudka, syry na tepelnú úpravu a grilovanie
Čerstvé chladené filety zo Sumčeka afrického
Sušené mäso, salámy, šunky, klobásy, párky, bravčové, hovädzie, teľacie
Kuracie prsia, krídla, stehná, trupy, kačky a husi
Jahňacie, hovädzie a teľacie polokonzervy, paštéty a nakladané špeciality
Hotové mäsové a bezmäsité jedlá, múčne a tradičné jedlá, polievky
Múky, oleje, čaje, kávy, cestoviny, koreniny a mnoho iného

Doprajte si aj vy výnimočné, slovenské potraviny.