AT Agroturiec, spol. s.r.o.

Farma v Skerešove

Farma oviec v Skerešove, okres Revúca sa špecializuje na produkciu mäsových výkrmových jahniat Berrichon du cher pre potreby zásobovania krátkeho dodavateľského reťazca Farmfoods kvalitnou a čerstvou jahňacinou.

Plemeno Berrichon du Cher je polojemnovlnové mäsové plemeno, ktoré vzniklo vo Francúzsku začiatkom 19. storočia, krížením domácich plemien oviec s plemenom ile de France. Má veľký telový rámec s veľmi dobre osvalenými končatinami, hrudníkom, chrbtom a zadotrupím. Plemeno je rané, s dlhým plodným obdobím s možnosťou bahnenia 3-krát za 2 roky. Jahňatá popri vynikajúcich prírastkoch majú vysokú kvalitu jatočného trupu, výkrm možno realizovať až do hmotnosti 40 kg. Plemeno možno úspešne využiť v mäsovom programe v otcovskej pozícii pri krížení s domácimi plemenami na produkciu ťažších jahniat.

Farma oviec v Skerešovo produkuje zdravé mäsové jahňatá pre potrebu krátkeho obchodného reťazca. Farmfoods. Jahňatá po odstave sú naďalej vykrmované kvalitnou prírodnou stravou 5-7 mesiacov do jatočnej hmotnosti 40 kg a následne porážané na vlastnom bitúnku na tom istom hospodárskom dvore. Základom kŕmnej dávky sú produkty vlastnej rastlinnej výroby, t.j. lúčne seno, kukuričná siláž, slama. Doplnkom sú kŕmne zmesi, vyrábané vo vlastnej miešarni na podniku vypestovaných z vlastných obilovín a sóje bez GMO. Nadstavbou je dopĺňanie vitamínov a minerálnych látok. Krmivá neobsahujú žiadne geneticky upravované zložky.