Máte intoleranciu na laktózu? Farmársky reťazec pre vás má riešenie


Trpíte intoleranciou na laktózu? Hľadáte potraviny, ktoré budete môcť bez obáv jesť? Sieť potravín FARMFOODS – Výnimočné potraviny, ktorá ponúka poctivé výrobky z vlastných fariem, polí a výrobných prevádzok, teraz rozširuje sortiment aj o produkty určené pre zákazníkov s touto intoleranciou.

Čoraz častejšie sa mnohým stáva, že po konzumácii mliečnych výrobkov sa im dostavia nepríjemné tráviace problémy, ktoré sú zapríčinené intoleranciou (neznášanlivosťou) na mliečny cukor - laktózu.

Títo zákazníci ju nedokážu dostatočne stráviť, ich organizmus nedostatočne produkuje enzým laktázu. Laktáza sa dostáva ďalej až do čriev, kde ju spotrebuje prirodzená črevná mikroflóra, ktorá následne spôsobuje určité tráviace problémy zákazníka.

Čiastočným riešením pre spotrebiteľov s intoleranciou na laktózu je konzumácia kyslomliečnych produktov, kde je väčšina laktózy premenená mliečnymi kultúrami na kyselinu mliečnu, alebo zrejúcich syrov, kde je taktiež laktóza spotrebovávaná syrárskymi kultúrami. Pri silnej intolerancii je však problémom aj to malé zbytkové množstvo laktózy. Zákazníkom s intoleranciou na laktózu teda vyhovujú predovšetkým tie mliečne výrobky, ktoré sú delaktózované.

 

HĽADÁTE DELAKTÓZOVANÉ VÝROBKY? ODTERAZ SÚ PRE VÁS AJ VO FARMOODS

Delaktózované produkty odteraz nájdete aj v ponuke predajní FARMFOODS. Zámerom reťazca je prinášať vlastné výrobky bez „E-čok“, aditív a bez geneticky modifikovaných organizmov (GMO). Potraviny, ktoré vyrába, sú produkované v súlade s Farmfoods konceptom, teda filozofiou postavenou na pilieroch ZDRAVÁ PÔDA – ZDRAVÉ RASTLINY – ZDRAVÉ ŽIVOČÍCHY – ZDRAVÉ ZVIERATÁ – ZDRAVÍ ĽUDIA – NENARUŠENÁ KRAJINA.

 

Široký sortiment potravín FARMFOODS zahŕňa rôzne druhy výrobkov zo surovín z vlastných fariem, polí a výrobných prevádzok.

Široká ponuka vlastných potravín FARMFOODS aj doposiaľ zahŕňala veľké množstvo rôznych mliečnych výrobkov - zákazníci s obľubou vyhľadávali zrejúce a nezrejúce syry, gazdovské a smotanové jogurty, mlieko, nátierky či tvaroh. Pre všetky pritom platilo, že boli vyrábané vo vlastnej mliekarni a syrárni v Dubníku, z mlieka kráv, ktoré sú chované v jej bezprostrednej blízkosti. Vďaka tomu sa do výroby vždy dostávalo len to najčerstvejšie mlieko.

 

Delaktózované jogurty FARMFOODS sú chutné a navyše vhodné aj pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

NOVINKY V ŠIROKOM SORTIMENTE MLIEČNYCH PRODUKTOV

Prvý výrobok v ponuke FARMFOODS zo skupiny Delaktózované mliečne je Biely jogurt. Aby nedošlo k zámene s ostatnými výrobkami FARMFOODS, ktoré nie sú delaktózované, od ostatných Bielych jogurtov je farebne odlíšený dizajnovou etiketou.

 

Delaktózované jogurty FARMFOODS odlíšite od bežných gazdovských jogurtov FARMFOODS podľa zelenej farby etikety a nápisu „Delaktózované mliečne“.

 

DELAKTÓZOVANÉ JOGURTY FARMFOODS DOSTUPNÉ PO CELOM SLOVENSKU

Chcete nás nájsť a zadovážiť si Delaktózované biele jogurty? Vašu najbližšiu predajňu siete FARMFOODS – Výnimočné potraviny nájdete na stránke predajne.farmfoods.sk. Tešíme sa na vás!